Anjiyo ile Kalp Kapak Darlığı Operasyonu

Anjiyo ile Kalp Kapak Darlığı Operasyonu

Çocuk Kardiyoloji Bölümü alanında gelişmiş imkanlar ve Uzman Kardiyoloji Doktorları sebebi ile ülkemizi birçok ülkeden hasta ziyaret etmektedir. Mısır’dan gelen Doğumsal Kalp hastalıklarından olan Kalp Kapak Hastalıkları öyküsü olan hastaların şikayetleri üzerine Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi tarafından anjiyo yöntemiyle operasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Kalp kapak darlığı olan hastaların ikinci operasyonları olması nedeniyle ameliyat ile iyileşme oranı %20 iken, anjiyo yöntemi ile risk almadan hızlı iyileşme süreci ile sağlıklarına kavuştular. Mısır basınında önemli yer tutan bu operasyonu قناة الشمس (qanaat alshams) kanalı da yakından takip etti. Hastanede anjiyo operasyonu öncesi ve sonrası hastalar ve Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ile röportaj gerçekleştirdiler. Röportajın tamamına buradan erişebilirsiniz.

 

Doğumsal Kalp Hastalıkları ve Edinsel Kalp Hastalıkları  İstanbul’da Çocuk Kardiyoloji Bölümü alanında gelişmiş imkanlar sunan hastaneler ve Uzman Kardiyoloji Doktorları ile sağlıklı ve başarı şansı daha yüksektir. Doğumsal Kalp Hastalıkları sebebi ile daha anne karnında EKO ile hastanın tanı, takip ve tedavi işlemi ACIBADEM Atakent Hastanesi, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.