Öyküm var benim- Kaan Alp konuğumuz

Öyküm var benim- Kaan Alp konuğumuz

Kaan anne karnında teşhis ettiğimiz doğum sonrası büyük damarları ters olması nedeniyle ameliyat olan ve sonrasında akciğer damarına başarı ile müdahale ettiğimiz hastamız. Başarılı ameliyat ve kısa yoğun bakım süresi ile taburcu ettiğimiz Kaan’nın 1 hafta sonra ki kontrollerini yaptık, gayet iyi gözüküyor.

Kaan ve ailesi ile kısa söyleyişimiz.

Doğumsal kalp hastalıkları ile dünyaya gelen ve anne karnında fetal ekokardiyografi işlemi ile tanısı konulan minik hastamız ve ailesi tedavi için  Çocuk Kardiyoloji Uzmanı arayışına giren ailemiz,   Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi ile hastalık sürecini takip ettirmiş. Sorunsuz bir şekilde gelişimi ilerleyen minik hastamız yenidoğan döneminde büyük damarların transpozisyonu nedeniyle Jaten ameliyatı oldu. Minik hastamız 5 yaşına geldiğinde akciğer damar darlığı nedeniyle yapay kalp damarı dar olan damar ile değiştirildi. Kısa bir bir yoğun bakım süresi ve 1 haftalık hastane gözetiminin ardından kısa sürede taburcu oldu. Minik hastamız doğumundan bu yana yaşıtlarından geri kalmadan tedavi sürecini Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi ile tamamladı.

Minik hastamızın sağlığına kavuşmasının ardından ailesi bu süreci diğer ailelere yol göstermek, tecrübe ve deneyimlerini aktarmak için bizimle paylaşıyor.