Transkateter Pulmoner Kapak İmplantasyonu

Transkateter Pulmoner Kapak İmplantasyonu

Transkateter Pulmoner Kapak İmplantasyonu

Çocuk Kardiyoloji Bölümü alanında gelişmiş imkan, koşullardan ve Uzman Kardiyoloji Doktorlarına sahip olması sebebi ile ülkemizi birçok yabancı hasta ziyaret etmektedir. Cezayir’den gelen Doğumsal Kalp hastalıklarından olan Pulmoner Kapak Hastalıkları öyküsü olan hastanın şikayetleri üzerine Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi Transkateter Pulmoner Kapak İmplantasyonu operasyonunu yaklaşık 1 saat süre zarfında başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Tedavisi uygulanan hastamızı sağlıkla evine uğurladık.

Pulmoner Kapak darlığı ve Pulmoner kapak yetmezliği tedavisi uzman çocuk kalp hastalıkları doktorları tarafından gerekli tahlil ve tetkikler sonucunda planlanarak yapılmaktadır. Müdahale, kapağın kasık damarından girilerek balon ile açılması yapılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu yöntem ile kapakta yeterli açıklık sağlanır. Kapak anatomisinin uygun olmadığı veya darlığın kapakta değil de kapağın üstünde veya altında olduğu durumlarda cerrahi olarak müdahale gerekebilir.

Doğumsal Kalp Hastalıkları ve Edinsel Kalp Hastalıkları  İstanbul’da Çocuk Kardiyoloji Bölümü alanında gelişmiş imkanlar sunan hastaneler ve Uzman Kardiyoloji Doktorları ile sağlıklı ve başarı şansı daha yüksektir. Doğumsal Kalp Hastalıkları sebebi ile daha anne karnında EKO ile hastanın tanı, takip ve tedavi işlemi ACIBADEM Atakent Hastanesi, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.