Transkateter Triküspit Kapak İmplantasyonu

Transkateter Triküspit Kapak İmplantasyonu

Transkateter Triküspit Kapak İmplantasyonu

Kalbin sağ kulakçığı ile sağ karıncığı arasında yer alan ve kanın sağ kulakçığa kaçmasına engel olan Triküspit kapakta doğumsal kalp hastalıkları veya edinsel kalp hastalıkları olarak farklı nedenlerden dolayı yetmezlik sorunu ortaya çıkabiliyor. Önceden ancak açık cerrahi ile tedavi edilebilen triküspit kapak yetmezliği, tıp alanında gerçekleşen teknolojik gelişmelerle birlikte artık girişimsel yöntemlerle ameliyatsız olarak tedavi edilebiliyor.

Açık kalp ameliyatlarına gerek kalmadan, anjiyo yöntemi ile kasıktan girilerek uygulanan Transkateter Triküspit Kapak İmplantasyonu ile hastaların konforlu bir şekilde sağlığına kavuşması sağlanıyor. Triküspit kapak yetmezliği durumunda, ilaç tedavisi bir süre hastanın normal durumunun devam etmesini sağlar. Ancak bir noktada artık ilaçlar yeterli olmayınca bunu ortadan kaldırmak ya da en aza indirebilmek için kapağa müdahale edilmesi gerekir.

Uzman Çocuk Kalp Doktoru tarafından yapılabilen Transkateterle Triküspit Kapak İmplantasyonu ile triküspit kapak yetmezliği rahatsızlığının ameliyatsız olarak tedavi edilmesi hastaların iyileşmesine önemli bir katkı sağlamaktadır.

Doğumsal Kalp Hastalıkları ve Edinsel Kalp Hastalıkları  Çocuk Kardiyoloji Bölümü alanında gelişmiş imkanlar sunan hastaneler ve Uzman Kardiyoloji Doktorları ile başarı şansı daha yüksektir. Kalp kapak yetmezliği sebebi ile hastanın tanı, takip ve tedavi işlemi ACIBADEM Atakent Hastanesi, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.