Çocuk Kalp Ameliyatı

Çocuk Kalp Ameliyatı

Özellikle Afrika ülkelerindeki yetersiz sağlık sektörü ve Türk doktorlarının süreçleri başarılı bir şekilde yönetmesi ile hastaların Türkiye’yi tercih etmelerine sebep oluyor.

Geçtiğimiz hafta çocuk kalp hastalıkları sebebi ile ülkemize Afrika kıtasının güneyinden Zimbabve ‘den gelen minik hastamız ve ailesi, İstanbul Beykent Üniversitesi Hastanesinde Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi tarafından tedavi edildi. Tedavi süreçleri tamamlandı, hastamızı başarılı ağır kalp ameliyatının ardından sağlığına kavuşmuş olarak Zimbabve uğurladık.

 

Çocuk Kalp Ameliyatı

Çocuk Kalp Ameliyatı, birçok anne babanın çocuğu adına endişe ile karşıladığı bir karar. Ancak kalbinde anomali olan çocuğunuz, çocuk kalp hastalıkları uzmanları ve kalp damar cerrahları tarafından değerlendiriliyor. Böylece alınan karar, çocuğunuzun bu ameliyattan sonra yepyeni ve sağlıklı bir hayata kavuşacağı anlamını taşıyor. Çocuk kalp ameliyatları bu alanda uzmanlaşmış doktorlar, teknisyenler ve hemşirelerden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor.

Çocuk, kalp ameliyatı sonrası kısa süre içerisinde kendisini daha iyi hissediyor ve hastaneden ayrılmaya hazır hale geliyor. Taburcu olmadan önce ameliyatın sonuçlarını kontrol etmek amacıyla bazı incelemeler yapılabiliyor.

Çocuğunuz kendini daha iyi hissettiğinde ve doktorunuz çocuğunuzun iyileştiğine kanaat getirdiğinde eve dönebilirsiniz.