Pulmoner Balon Valvuloplasti İşlemi

Doğumsal Kalp Hastalıkları Pulmoner Balon Valvulaplasti İşlemi

Pulmoner Balon Valvuloplasti İşlemi

Çocuk Kardiyoloji Bölümü alanında gelişmiş imkanlara ve Uzman Kardiyoloji Doktorlarına sahip olması sebebi ile ülkemizi birçok yabancı hasta ziyaret etmektedir. Doğumsal Kalp hastalıklarından olan Büyük Arterlerin Transpozisyonu (TGA) öyküsü olan hastanın şikayetleri üzerine Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi Pulmoner Balon Valvüloplasti operasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Tedavisi uygulanan ve planlanan minik hastamız sağlıkla evine uğurladık.

 

Pulmoner Balon Valvüloplasti Nedir?

Pulmoner balon valvüloplasti işlemi, bir balonun kalpten pulmoner kapağa ilerletilerek şişirildiği vücuda az hasar veren yani minimal invaziv bir tedavi yöntemdir. Balonun genişlemesiye kapağı açılmaya zorlayarak tedavi gerçekleştirilir.

 

Doğumsal Kalp Hastalıkları ve Edinsel Kalp Hastalıkları  İstanbul’da Çocuk Kardiyoloji Bölümü alanında gelişmiş imkanlar sunan hastaneler ve Uzman Kardiyoloji Doktorları ile sağlıklı ve başarı şansı daha yüksektir. Doğumsal Kalp Hastalıkları sebebi ile daha anne karnında EKO ile hastanın tanı, takip ve tedavi işlemi ACIBADEM Atakent Hastanesi, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tuğçin Bora Polat ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.